Terminal płatniczy wydaje Ci się coraz bardziej koniecznym rozwiązaniem w Twojej firmie? Zastanawiasz się jednak, jak działa terminal płatniczy? Cena tego urządzenia również może zależeć od kilku czynników. Przeczytaj o tym, ile kosztuje terminal płatniczy, a także co to właściwie jest i jakie zalety wiążą się z jego użytkowaniem.
Terminal płatniczy – co to jest?
Terminal płatniczy to urządzenie, które może pomóc przedsiębiorcy w obsłudze płatności bezgotówkowych. Ponadto rozwiązania, jakie oferuje terminal płatniczy, to nie tylko obsługa klasycznych płatności kartą, ale także:
- Dynamiczne Przeliczanie Walut (DCC),
- doładowanie telefonu,
- preautoryzacja,
- napiwki,
- karty podarunkowe.
Dodatkowo, korzystając z terminala, możliwa staje się obsługa również innych płatności bezgotówkowych, takich jak kod BLIK – intuicyjna i coraz chętniej wybierana przez klientów forma płatności. Praktycznie każdy terminal może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy i rodzaju prowadzonej przez niego działalności.
Warto wiedzieć, że od 2022 roku, w którym został wprowadzony Polski Ład, obowiązkowe jest posiadanie instrumentu płatniczego przez każdego przedsiębiorcę, który ewidencjonuje sprzedaż osobom fizycznym. Oprócz tego, nawet jeżeli terminal płatniczy nie jest ustawowo wymagany w Twoim biznesie, pamiętaj, że możesz go mieć, a korzystanie z niego to korzyści zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich klientów.
Terminal płatniczy - koszt
Zastanawiasz się, jaki jest koszt terminala płatniczego? To, jak działa terminal płatniczy, koszty i jego serwisowanie to zagadnienie, które zależy od wielu czynników. Ile kosztuje terminal płatniczy? Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od modelu. Opłaty za terminal płatniczy różnią się w zależności od tego, czy ma być to terminal stacjonarny, czy terminal mobilny. Terminale Elavon to urządzenia oferujące różne opcje i rozwiązania techniczne, dzięki czemu mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z naszych klientów. W naszej ofercie terminali, mamy zarówno klasyczne i proste modele terminali jak i bardziej zaawansowane modele.
Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać terminal, cena będzie zapewne jednym z głównych wyznaczników. Możesz skorzystać z naszego formularza, w którym po udzieleniu odpowiedzi na pytania przedstawimy Ci ofertę dopasowanych do Twojej działalności terminali płatniczych do obsługi płatności bezgotówkowych. Pytania, które znajdują się w tym formularzu, dotyczą tego, czy przyjmujesz już płatności kartą, czy spełniasz warunki Programu Polska Bezgotówkowa, branży (handel detaliczny, hotelarstwo, gastronomia, apteki, transport, inne), sposobu przyjmowania płatności (w punkcie sprzedaży, mobilnie, samoobsługowo, różne sposoby), a także wolumenu transakcji kartą i usług dodatkowych. Od wybranych przez Ciebie parametrów będzie zależeć konkretny terminal, cena, a także opłata za terminal w abonamencie.
Ile kosztuje terminal do kasy fiskalnej w programie Polska Bezgotówkowa?
Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje terminal do kasy fiskalnej i czy jest to wydatek, na który stać Twoje przedsiębiorstwo, pamiętaj o programie Polska Bezgotówkowa. W tym programie obejmującym terminal płatniczy opłaty są ograniczone do zera na okres 12 miesięcy, dzięki czemu ponoszony za terminal płatniczy koszt przez długi czas nie będzie po stronie Twojego przedsiębiorstwa. Nasza firma pomaga małym i średnim przedsiębiorcom przystąpić do tego programu, zapewniając dostęp do terminala płatniczego POS z technologią zbliżeniową oraz możliwością wykluczenia generowanej przez terminal płatniczy prowizji przez pierwsze 12 miesięcy, po których przedsiębiorca może podpisać umowę na warunkach komercyjnych. W tym okresie opłata za terminal płatniczy nie jest zmartwieniem przedsiębiorcy, który może sprawdzić, czy umożliwienie klientom transakcji bezgotówkowych dodatnio wpłynie na obroty jego przedsiębiorstwa.
Terminale płatnicze to rozwiązanie, które powinno być obecne w każdym biznesie. Za ich pomocą Twoja firma stanie się zdecydowanie bardziej otwarta na potrzeby klientów i zapewni im niezbędną wygodę. Pamiętaj, że od 1 stycznia 2022 roku instrumenty płatnicze, takie jak na przykład terminale płatnicze, są obowiązkowe dla wielu branż – nawet jeśli w Twojej nie ma wymogu posiadania terminala, to Twoja konkurencja już może je mieć i generować za ich pomocą zwiększone przychody.